Tu podaj tekst alternatywny

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DO POPRAWY // NASZA GALERIA POMYSŁÓW » MONITORING BRAMY WJAZDOWEJ/WYJAZDOWEJ Z GARAŻU PODZIEMNEGO

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Monitoring bramy wjazdowej/wyjazdowej z garażu podziemnego

  
Figaro
30.03.2013 10:59:09
Grupa: Użytkownik

Posty: 20 #1291106
Od: 2013-3-29
Witam
Na prośbę jednego z uczestników forum, postanowiłem przenieść mój wpis zamieszczony wczoraj w wątku "Galeria pomysłów" do samodzielnego tematu w wątku "Do poprawy", aby zwrócić uwagę większej liczby uczestników Forum na pewną ważną dla naszej Wspólnoty sprawę.
Czas otwarcia bramy garażowej po przejechaniu pod nią samochodu, wynoszący 20s jest, moim zdaniem stanowczo za długi. Wyjeżdżający nie ma możliwości obserwacji czy ktoś niepowołany nie wszedł przez otwartą bramę do garażu, skąd może już bez przeszkód poruszać się praktycznie po całym budynku (drzwi wyjściowe z garażu na klatki schodowe otwierają się od strony garażu bez klucza). Teoretycznie istnieje możliwość zamknięcia za sobą bramy przy pomocy pilota lub odczekaniu owych 20s na wyjeździe z garażu, jednak jak wynika z moich licznych obserwacji, praktycznie nikt z takiej możliwości nie korzysta.
Proponuję zatem skrócenie czasu otwarcia bramy przynajmniej do 10s, licząc od momentu przejechania pod nią samochodu, natomiast czas liczony od momentu otwarcia bramy w wyniku naciśnięcia przycisku na pilocie, do momentu przejechania pod nią samochodu (lub zrezygnowania z wyjazdu) mógłby nadal wynosić 20s. Nie wiem tylko czy układ sterowania mechanizmem bramy takie opcje umożliwia.
Przy okazji chciałbym powrócić do sprawy monitoringu, którego zainstalowanie na wjeździe/wyjeździe z garażu wydaje mi się znacznie ważniejsze niż przy wejściach z zewnątrz do poszczególnych klatek schodowych. I to nie tylko ze względu na bezpieczeństwo garażujących samochodów, ale również ze względu na bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, jako, że brama garażowa jest niestety najsłabszym ogniwem w systemie dostępu do budynku, ze względów, o których pisałem powyżej.
  
OskarSm
30.03.2013 20:14:34
poziom 2

Grupa: Administrator 

Numer klatki: 12B

Posty: 73 #1291804
Od: 2013-3-28
1. Monitoring: podobno jest przygotowana instalacje pod kamery, jednak jeżeli są to kamery instalowane nad wejściami do klatek to zdecydowanie zgadzam się z Figaro, że nie jest to dobry pomysł. Posiadamy videodomofony, więc wiemy kogo wpuszczamy. Ja osobiście nie wpuszczam nikogo poza osobami które idą bezpośrednio do mnie, ewentualnie listonosz/kurier których już znam. Akwizytorów, "ulotkarzy" itp z zasady nie wpuszczam. Monitoring nad wjazdem do garażu/na parking to zdecydowanie lepsze miejsce. Pomijając dodatkowe zabezpieczenie dla samochodów, wjazd jest umieszczone w takim miejscu, że można by jednocześnie monitorować wywóz śmieci, lub nawet nas. Czy wszyscy przykładają się do segregacji odpadówoczko

2.Szybkość otwierania bram. Garażowa wydaje mi się jest ustawiona w takim sposób, że nie da się już tego ulepszyć. Widziałem, że nie wszyscy sobie jeszcze radzą z kłopotliwym podjazdem, dlatego nie możemy jeszcze dokładać presji czasu, że na górce nagle brama się zacznie zamykaćwesoły Co innego brama parkingowa która strasznie "topornie" załącza się. Prze dziwny "postój" w trakcie otwierania i nie zamyka się automatycznie. Sam często latem z balkonu zamykałem po kimś bramę, bo zostawała otwarta. Może jest to spowodowane wywozem śmieci który nie może wjeżdżać na teren parkingu i musi to robić pod blokiem, ale w ten sposób blokują dwa wjazdy i jeszcze często część ulicy. Może lepiej byłoby ich wpuszczać na parking, brama wtedy mogłaby zamykać się automatycznie, a kwestia ewentualnych uszkodzeń bloków przez śmieciarkę byłaby rozstrzygana bardzo prosto, bo byłby monitoring który wszystko by zarejestrowałwesoły
  
MH
31.03.2013 13:57:27
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Numer klatki: 12B

Posty: 63 #1292421
Od: 2013-3-29
Jeśli chodzi o monitoring, to podobno okablowanie kamer jest doprowadzone do trzech slupów służących za latarnie. Tak więc dwie mogą być na parkingu i jedna przed wjazdem do garażu / na parking. Co do inych lokalizacji, to w garażu są już drzwi zamykane na klucz, więc tam chyba nie ma konieczności zakładania kamer. A jeśli chodzi o klatki schodowe, to był to pomysł mieszkańców z klatki A i oni muszą się wypowiedzieć. Mnie też się wydaje, że przy wideodomofonach jest to zbyteczny wydatek (konieczne by było doprowadzenie okablowania).
  
MN
03.11.2013 23:45:40
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #1645207
Od: 2013-11-3
słyszałem, że jakaś firma złożyła ofertę założenia kamer i monitorowania budynku i hali garażowej...aż mi się nie chce wierzyć, że z taką inicjatywą wyszedł Zarządca budynkulol ile to ma kosztować? Czy jest to temat przemyślany? Czy kolejne łatwe wydanie naszych pieniedzy przez Zarząd wspólnoty?
  
MH
23.11.2013 20:42:40
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Numer klatki: 12B

Posty: 63 #1667111
Od: 2013-3-29
Z tego co przeczytałem w piśmie od zarządu, to kwestia kamer powraca. Czy ktoś wie, jakiego zakresu ma dotyczyć proponowany montaż instalacji, skoro parking i garaż są opcjonalne (i wg mnie zbyteczne)?
  
OskarSm
27.11.2013 09:13:28
poziom 2

Grupa: Administrator 

Numer klatki: 12B

Posty: 73 #1670004
Od: 2013-3-28
Czy zbyteczne to bym mocno się nie zgodził. Ilość obcych osób które kręcą się po bloku wzrasta i nie mam tu na myśli obecnych prac remontowych. Nie raz przyłapałem już osoby trzecie na klatkach/w garażu/ na parkingu. Dziwi mnie (a bardziej cieszy) fakt, że blok nie padł jeszcze ofiarą graficiarzy (nowy blok na końcu ulicy był niedawno częściowo odmalowywany właśnie przez "artystów" oczko

Dobrze zaplanowany monitoring przyniesie same korzyści.

  
MH
27.11.2013 09:26:41
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Numer klatki: 12B

Posty: 63 #1670009
Od: 2013-3-29
Co do korzyści, to obawiam się, że przeceniasz wartość monitoringu. Znam kilka przypadków, że budynki monitorowane, nawet z ochroną, były dewastowane i okradane. Wystarczy czapka z daszkiem lub kaptur i już możliwość rozpoznania sprawcy robi się minimalna. Wartość jako materiał dowodowy jest mizerna, jako straszak, obawiam się że jeszcze mniejsza. Nie mówię, że nie jest to jakieś zabezpieczenie, ale jeśli ma to kosztować grube tysiące złotych (serwer, kamery, okablowanie, montaż), to nie wiem czy się opłaca. Jakiś pożytek byłby może z kamer HD, ale wtedy potrzeba światłowodów i większego serwera, no i koszty znowu rosną... Jedyny realny zysk z tego widzę w zniżkach w ubezpieczeniu, ale to dotyczy chyba tylko samochodów. Jako straszak, to może starczyłyby atrapy?
  
KK
02.01.2014 16:19:36
Grupa: Użytkownik

Numer klatki: 12A

Posty: 11 #1702363
Od: 2014-1-2
Zgadzam się z MH, monitoring nie uratuje budynku przed wandalami czy złodziejami, ale z drugiej strony skoro już nawet atrapa potrafi skutecznie odstraszyć to może czemu nie spróbować profilaktycznie?wesoły)

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DO POPRAWY // NASZA GALERIA POMYSŁÓW » MONITORING BRAMY WJAZDOWEJ/WYJAZDOWEJ Z GARAŻU PODZIEMNEGO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


randki | własny sklep internetowy | ogłoszenia towarzyskie | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta