Tu podaj tekst alternatywny

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ZEBRANIA WSPÓLNOTY » POWAŻNE USTERKI BUDOWLANE W NASZYM BLOKU

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Poważne usterki budowlane w naszym bloku

  
Komisja
31.10.2013 16:58:06
Grupa: Użytkownik

Posty: 2 #1641339
Od: 2013-10-30


Ilość edycji wpisu: 1
Drodzy Sąsiedzi,

w marcu 2013 roku odbyło się zebranie Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Bliźniąt 12, na którym m. in. została poruszona kwestia nieszczelnej hali garażowej i różnych uszkodzeń budynku. Na zebraniu dostaliśmy zapewnienie, że Deweloper i wykonawca budynku zajmują się tą sprawą. Jednak do lipca 2013 r. Deweloper i wykonawca budynku nie dokonali żadnych napraw hali garażowej i innych części budynku. Doszło do tego, że po obfitych deszczach dodatkowo zostały zalane klatki schodowe B i C, a w hali garażowej regularnie zbierała się woda. Skutki można obserwować do dzisiaj. 

Z inicjatywy komisji, powołanej na marcowym zebraniu Wspólnoty, wraz z grupą członków Wspólnoty, w lipcu 2013 r. wystosowaliśmy pismo do Rubikonu, w którym domagamy się usunięcia przyczyny przecieków, ich skutków, a także kilkunastu innych usterek wykrytych w budynku.
W odpowiedzi dostaliśmy pisemne zapewnienie od Rubikonu, iż Wykonawca budynku zobowiązał się usunąć wszystkie usterki do dnia 30 września 2013. Termin minął, a usterki nie zostały usunięte. Po interwencji u zarządcy budynku dostaliśmy ustne zapewnienie, że wykonawca przesunął termin zakończenia prac na koniec października. Wykonawca poinformował o tym pisemnie Zarządcę, ale ten nie przekazał informacji dalej do osób zainteresowanych.

Widać, że od kilku dnia coś dzieje się na korytarzach, ale poczekajmy jeszcze na rezultaty tych prac. 

W międzyczasie w hali garażowej zostały zamontowane "odprowadzacze wody" – aluminiowe „rynienki”, które budzą w nas szczególny niepokój. Problem cieknącej wody znany jest Wykonawcy, Deweloperowi i Zarządcy od dnia oddania budynku do użytku, czyli już prawie trzy lata! (od stycznia 2011 r.) Po tych trzech latach problem hali garażowej został rozwiązany poprzez odprowadzenie wody, która dostała się już do WNĘTRZA budynku, do studzienki kanalizacyjnej. Mieliśmy nadzieję, że prace na zewnątrz budynku miały uszczelnić halę garażową, ale w jakim celu zostały zamontowane "odprowadzacze wody"? Nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie inżynierii budowlanej, ale na zdrowy rozsądek można powiedzieć, że gdy woda cieknie, to powinno się wyeliminować źródło przecieku, co nie zostało zrobione. Wszyscy wiemy, jakich zniszczeń może dokonać woda w dłuższym okresie czasu. Obawiamy się, że takie rozwiązanie, na przestrzeni kilku lat, może doprowadzić do degradacji hali garażowej. Jednak wtedy naprawy będzie trzeba dokonać na koszt Wspólnoty, czyli z naszych pieniędzy. Stała obecność wody i wilgoci w budynku mieszkalnym szkodzi zdrowiu jego wszystkich mieszkańców i grozi pojawieniem się grzybów, pleśni i korozji, których praktycznie nie sposób się już wówczas pozbyć!

Egzekwowaniem poprawnego wykonania wszelkich napraw w budynku i hali garażowej powinien zajmować się Zarządca budynku. Jednak obserwując dotychczasowe działania Zarządcy oraz fakt, że Zarządca i Deweloper to ta sam spółka, a ponadto występują jeszcze powiązania Dewelopera z Wykonawcą - obawiamy się, że naprawa budynku może nie zostać właściwie wykonana. W związku z tym chcemy skonsultować prawną sytuację Wspólnoty z odpowiednim prawnikiem oraz powołać niezależnego specjalistę, który oceni, czy usterki hali garażowej i budynku są usuwane w sposób właściwy i zgodny z zasadami inżynierii budowlanej. Naszym głównym celem jest ustalenie, czy hala garażowa i inne części budynku są poprawnie zabezpieczone i nie ulegną degradacji z powodu niewłaściwego projektu lub wykonania.

Pierwszy etap gwarancji na budynek kończy się w styczniu 2014 roku, dlatego nie chcemy czekać i działamy.
Zwracamy się też do Państwa z prośbą o pomoc. Jeśli ktoś z Państwa posiada wiedzę w zakresie budownictwa lub prawa budowlanego i mógłby pomóc w dochodzeniu naszych wspólnych roszczeń, to uprzejmie prosimy o kontakt poprzez forum (dalej priv) Również, jeśli zauważyli Państwo jakieś niepokojące usterki w częściach wspólnych obiektu, które nie zostały wyszczególnione w załączonym piśmie, to bardzo prosimy o zgłoszenie ich tutaj na forum. 

(Strona druga załączonego pisma zawierała dane osobowe, dlatego zdecydowaliśmy nie umieszczać jej na publicznym forum.)

Pozdrawiamy,
Komisja Mieszkańców ul. Bliźniąt 12


Pismo do Rubikonu:


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJAOdpowiedź Rubikonu:


TYLKO ZAREJESTROWANI I ZALOGOWANI UŻYTKOWNICY WIDZĄ LINKI » DARMOWA REJESTRACJA

  
MN
03.11.2013 23:25:26
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #1645192
Od: 2013-11-3
witam,
czy ktoś ma pomysł w jaki sposób możemy jako mieszkańcy wyegzekwować od wykonawcy skuteczne usunięcie wszystkich usterek o których piszecie? Jestem przerażony zdziwiony
Super, że po zebraniu wspólnoty komisja tematem się zajęła....:aniołek
Czy Zarządca budynku niezależnie zgłosił do Wykonawcy swoje uwagi i usterki? Czy działa w interesie naszej wspólnoty? Albo i nie?zdziwiony
Jestem przerażony, że 3 raz jakaś firma "X" robi podkopy pod fundamentem zdziwiony a woda jak zalewa hale garażową tak zalewa płacze katastrofa budowlana nam chyba grozizdziwionyzdziwionyzdziwiony
  
OskarSm
04.11.2013 13:30:44
poziom 2

Grupa: Administrator 

Numer klatki: 12B

Posty: 73 #1645614
Od: 2013-3-28
Odrobina fachowego wsparcie ze strony mojego szwagra:

Początek cytatu:

Oskar,
większość wspólnot ma podobne problemy. Nasza również. Procedura jest taka:
1. Właściciele mieszkań organizują zebranie i przedstawiają problem. Na zebraniu podejmują większością głosów decyzję, czy zgadzają się ponieść koszty napraw, czy wyłożyć kasę na dochodzenie swoich praw.
2. Naczelny Inspektorat Nadzoru Budowlanego na Placu Kolegiackim (UM) posiada listę ekspertów budownictwa (ludzie z odpowiednimi uprawnieniami - ani ja, ani mój tata ich nie mamy, a nie znam też nikogo godnego polecenia...). Zgłaszacie problem PINB i prosicie o wskazanie eksperta, który dokona ekspertyzy.
3. Zatrudniacie prawnika, któremu dajecie pełnomocnictwo do reprezentowania mieszkańców w tym dochodzeniu (prawnik podpowie, jaki procent mieszkańców musi podpisać się pod tym upoważnieniem, żeby było ważne w Sądzie). Jeżeli Zarządca nie reprezentuje Was godnie, to możecie też jemu wytoczyć sprawę o zaniedbanie obowiązków i narażenie Was na koszty!
4. Prawnik podejmuje serię działań - do skutku... wezwanie do usunięcia wad (używajcie słowa WADA, a nie usterka - ustawa nie definiuje słowa usterka), kolejne wezwanie, informacja o usunięciu pilnych wad i planowanym obciążeniu tym kosztem dewelopera, i w końcu pozew do Sądu... niestety prawnik musi zachować kolejność działań, stąd długi czas do osiągnięcia jakiegokolwiek efektu...
5. Swoją drogą pytanie, czy macie tego samego zarządcę od początku? czy to deweloper go ustanowił, czy sami właściciele? często firma wskazana przez dewelopera ma z nim układ (u nas tak było - deweloper tata, zarządca - córka!) i celowo opóźnie czynności do końca gwarancji.
6. I NA KONIEC BARDZO WAŻNE - LICZY SIĘ TERMIN ZGŁOSZENIA WAD! PAMIĘTAJCIE, ŻEBY JE ZGŁOSIĆ SKUTECZNIE W ODPOWIEDNIM TERMINIE! w określeniu terminów (bo nie chcę wprowadzić Was w błąd) pomoże prawnik.

Mam dwóch prawników, u których możecie powołać się na mnie:
1. Wojciech Kolasiński kolasinski@plusnet.pl http://www.kpjk.pl/
2. Tomasz Przybecki kancelaria@przybecki.pl http://www.przybecki.pl/

nie jest lekko, ale musicie się spieszyć.
powodzenia!

w razie jakichkolwiek pytań - wal śmiało!

pozdro
W

Koniec cytatu.

Szwagier prowadzi niestety inwestycje poza naszym krajem i nie jest wstanie nam pomóc osobiście. Ja formalnie też nie jestem członkiem wspólnoty, więc sam też nie mogę w to zaangażować w takim stopniu jakim bym chciał, ale służę maksymalnie swoim zaangażowaniem.
  
AK
05.11.2013 11:35:14
Grupa: Użytkownik

Posty: 8 #1647550
Od: 2013-11-3
Do tej długiej listy niedociągnięć chciałabym dodać zepsute drzwi wejściowe do klatki C - które się nie zamykają i może do nich wejść każdy bez użycia klucza czy kodu, a następnie udać się bez problemu np. do hali garażowej. Pomimo zgłaszania tego faktu już wiele miesięcy temu, zostało to zignorowane. Nie mówiąc już o tym, że to z tej klatki korzysta Zarządca.
  
MH
05.11.2013 22:45:16
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Numer klatki: 12B

Posty: 63 #1648729
Od: 2013-3-29
To ja dorzucę jeszcze coś. Choć to już nie pierwotna wada, a uszkodzenie spowodowane przez malarzy, którzy ostatnio robili wyprawki na korytarzach. Panowie w żaden sposób nie zabezpieczyli paneli podłogowych podczas prac. Podczas wykonywania prac posługiwali się m.in. drewnianą drabiną rozstawną. Zamiast schodzić z drabiny aby się przesunąć, suwali ją po podłodze, chodząc jak na szczudłach (byłem tego świadkiem). Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Czy na Waszych piętrach też tak to wygląda?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
  
Gebels
20.11.2013 13:23:04


Grupa: Użytkownik

Numer klatki: 12A

Posty: 19 #1663837
Od: 2013-4-10
Proponuję aby Komisja Mieszkańców ul. Bliźniąt 12 przekazała wszelkich działania do reprezentowania naszych interesów prawnikowi - ustanowienie osoby do reprezentowania naszych interesów bezpośrednio do kontaktu z zarządcą budynku.
_________________
GEBELS
  
KK
02.01.2014 16:22:59
Grupa: Użytkownik

Numer klatki: 12A

Posty: 11 #1702374
Od: 2014-1-2
Czy udało się coś wskórać w tej sprawie?

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ZEBRANIA WSPÓLNOTY » POWAŻNE USTERKI BUDOWLANE W NASZYM BLOKU

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


randki | własny sklep internetowy | ogłoszenia towarzyskie | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta